Istanbul Pimapen Tamiri Hizmetleri

Pimapen PVC pencereler ısı ve ses yalıtımı özelliği sayesinde birçok evlerde kullanılmaktadır. Hep yanlardan hem de üstlerden açılan bu pencere türlerinin kolaylığı sayesinde kullanımı diğer pencerelere göre daha fazladır. Ancak zaman için kullanımı çok olduğu için aşınır ve tamir, bakım gerektirmektedir. Bu ayna türleri gibi olan pencerelerin kolları plastikten yapıldığından dolayı deforme olur ve değiştirilmeleri gerekmektedir.

Pimapen tamiri için gerekli malzemeler yeni bir kol ve eski kol ile yeni kol takıp çıkarmaya yarayacak tornavida, çekiç ve matkap gerekmektedir. Çok fazla kullanılan pencerelerin kolları deforme olduktan sonra menteşeleri bozulur ve kullanılamaz hale gelir. Bu yüzden tamir yapılırken değiştirilmelidir. Kolun bağlandığı gövdeyi elektrikli tornavida ile sökebilir ya da tornavida yardımı ile de yapabilirsiniz. İşlem yapıldıktan sonra yeni alınan gövdeyi takmadan önce tam girip girmediği kontrol edilmelidir. Eğer tam oturmuşsa zaten takılacaktır. Çıkardığınız kol gibi takılacak kolda aynı şekilde tornavida yardımı ile yerine monte edilmektedir.

Pencerenin kollarının yanı sıra gevşeyen menteşeler yerine konulsa da en sağlıklı yolu yeni bir menteşe takmak olacaktır. Alyan anahtarı ve çekiç yardımı ile tüm pimler çıkartıldıktan sonra pencereyi rahatça alabilir ve menteşeleri tornavida yardımı ile çıkartabilirsiniz. Bu sayede yeni menteşeleri de aynı şekilde taktıktan sonra pencere geri konulur ve çekiçle pimler geri takılır. Eğer yardım almak isterseniz İstanbul pimapen tamiri gibi ustalar çağırarak da yapabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s