Kendi Formanı Kendin Yap

Bir gün arkadaşlarla halı saha oynarken aklıma geldi. Neden bizim de bir formamız yok? Baksanıza her takım olanın forması var ve biz yıllardır aynı takımdayız. Takımımız belli, gücümüz belli ve bence forma yaptırmayı hak ediyoruz dediğimde herkes hak vermişti.

Eğer sizin de takımınız var ise, bu sadece futbol değil, basketbol, voleybol ve diğer spor dallarında da olabilir. Satranç takımların da bile forma görmüştüm. Neden olmasın ki? Herkes forma tasarlayabilir ve üstelik forma üretim merkezine bile gitmeye gerek yok. Nike formaları gibi logolu vs. yapmak mümkün ve bunu evde oturduğunuz yerden bile yapabilirsiniz.

Tek gereken internet ve yaratıcılık. Forma yaptıran yüzlerce websitesi var. Bunlardan sizlere en uygun olanına girebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta şu ki, bazı siteler de kalıp renkler ve tasarımlar bulunmaktadır. Bu da sizin özgünlüğünüzü kısıtlayabilirler. Bu yüzden gireceğiniz site de renk ve tasarım konusun da sizleri özgün bırakacak sitelere girmelisiniz.

Girdiğiniz sitede öncelikle tasarım seçmelisiniz. Kafanızda bir tasarım oluşturup, formada kaç çizgi olacak, renk uyumları nasıl olacak, logoları nereye koymalısın, forma numarası nasıl olmalı, yazısı nerede olmalı, çoraplar, şortlar vs. bunlar en ince detayına kadar düşünmeli ve kafanızda şemasını oluşturmalısınız. Kafanız karışırsa bir kağıt ve bir kalem alarak başlayabilirsiniz. Mutlaka renk uyumlarına dikkat edin. Sonra komik duruma düşmeyin. Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s