Göğüs estetiği öncesi 3 altın kaide

Dünyada ve ülkemizde meme estetiği yaptıranların sayısı, her geçen gün katlanarak artıyor. Ameliyat sonrası problem yaşamamak için, meme estetiği olmadan önce araştırılması gereken 3 konuyu Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur açıkladı.

“ Göğüs estetiği denilince sadece, meme büyütme operasyonları akla geliyor, oysaki hastanın meme dokusu öncelikli olarak incelenmeli, sarkıklığı, boyutu ve ya muhtemel öteki problemleri anlaşıldıktan sonra, hangi uygulamanın yapılması gerektiği planlanmalıdır” diyen Estetik, Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur “ Söz gelimi sadece silikon implant takarak, sarkmış ve form kaybı yaşamış bir göğsü, dikleştirmek ve doğal bir forma sokmak mümkün değildir. Aynı operasyon içinde, meme dikleştirme ve ardından meme implantı yerleştirilerek istenilen forma kavuşturulur, bu sebeple hastaların her şeyden evvel, meme dokularındaki başlıca sorunun ne olduğunu bilmeleri gerekir. Bunun içinde araştırmalarını yaptıktan sonradan uygun buldukları bir estetik cerraha muayene olmaları lazımdır. Bu birinci kural. ” ifadesinde bulundu.

Başta siz istemelisiniz

Meme operasyonu yaptırmadan evvel öncelikli olarak şu soruyu sormak gerekiyor: Bu operasyonu neden olmak istiyorum? Estetik operasyonlar kişisel tercihleridir. Eşiniz veya çevrenizdekiler istiyor diye, elbette kafanızda soru işaretleri bırakan uygulamalara sıcak bakmamalısınız. Eğer göğüslerinizin formundan memnun değilseniz ve bunu sahiden “siz” istiyorsanız yaptırmalısınız” diyen Cihantimur, hem kendinden belli bir duruşun iyileşme dönemine bile katkısı olduğunu vurguladı.

Ameliyat sonrası problem yaşamamak için, meme estetiği olmadan önce araştırılması gereken 3 konuyu Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur açıkladı…

Kaynak: Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s