Kış Aylarında Yapılan Moda Hataları

Güzelleşmek için kış aylarında yapılan bu moda hataları kışın hasta ediyor hanımlar!

Aman diyelim hanımlar yaz ayları için ayırdığınız bu kıyafetler kış aylarında sağlığınızdan etmesin! Her kadının gardırobunda yer alan bu kıyafetler yapılan moda hataları sonucunda kış aylarında hasta ediyor. Değil daha sonra ben tekrar hasta oldum veryansınlarıyla baş başa kalırsınız.

Mevcut kıyafetlerinizi mevsimine göre yok de gelişi hoş kullanma sonucunda ciddi sağlık durumu sorunları yaşayabilirsiniz demedi demeyin. Peki ya kış aylarında yapılan moda hataları neler diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İşte kış aylarında yapılan moda hastaları

Ağır ve büyük çantalar

Oldu mu şimdi hanımlar! Kış aylarında zaten kat kat lahana gibi giyiniyoruz bundan başka yanınıza ağır çantalar alırsanız eklemlerinizde ağrılar ve bağlarda zorlanmalar yaşamanız kaçınılmaz olur.

Sert korse kullanımı

Kış aylarında giydiğiniz o sert korseler nefes almanızı dahi engellediği için zamanla kireçlenmeye ve fıtık girişimine neden olacak. Omurga sağlığınız için omurgalarınızı sıkacak tarzdaki moda hatalarına düşmeyin deriz hanımlar!

Çok yüksek ya da fazla düşük bel pantolon

Yüksel bel pantolonda düşük bel pantolonda kış aylarında yapılan en büyük moda hatalarından biri. İkisi de sağlığa zararlı çünkü yürüyüş sırasında temas ettiği yerlerin elastiğini bozar.

Çok düz veya fazla yüksek topuklu ayakkabı

Çok düze ya da fazla yüksek ayakkabılar vücuttaki tartı merkezinin yerini değiştirdiği için bel ve eklem bölgelerinde aşırı yüklenmeye neden oluyor.

Kalem etekler

Kış aylarında bile modasını kaybetmeyen kalem etekler kışın giyildiğinde sinirlerin sıkışmasına niçin olarak hasta ediyor bilginize.

 

Kaynak: Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s