Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları

Makyaj yapmadan da belirmek mümkün. Peki bunun için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yapmanız geren yalnızca belirli kurallara dikkat etmek!

Her kadın farklıdır ve ayrı bir güzelliğe sahiptir. Ama nedense biz kadınlar yaptığımız makyajla olsun başvurduğumuz estetik operasyonlarla olsun hepimiz birbirimize benzemeye çalışıyoruz.

Halbuki saçımız, cildimiz, gözlerimiz ve dudaklarımız birbirini tamamlıyorsa, dinç bir görünüme sahipse, makyaj dahi yapmamıza gerek kalmaz, güzelliğimizi ortaya çıkarırız. Sorunlu, solgun bir cildimiz varsa da dinç bir görünüm için gerçi artı uğraşmamıza lüzum yok. asıl kurallara uyarsak yüzümüzdeki değişimi kısa sürede farkederiz.
SAĞLIKLI BESİNLER TÜKETİN
En önemli kurallardan biri iyi beslemek. Fast-food, yağlı yiyecekler, tatlı gibi besinler sadece sivilce oluşumunu tetiklemez aynı zamanda halsiz bir imaj çizmemize neden olur. Bunun yerine taze besinler tüketmemizde üstünlük var.

CİLDİNİZİ BOL BOL NEMLENDİRİN
Sigarak içmemek ve her gün cildi ıslatmak de epeyce manâlı. Yalnızca bir hafta uygulayacağımız bakımla dinç bir cilde sahip olabiliriz. Bilhassa kış aylarında cilt daha çok kuruduğu için sabahtan akşam nemlendirici kullanmamız bile yeterli olacaktır. Hem her gün sıradan 3 litre su tüketmemiz gerekiyor.

SABAHTAN YÜZÜNÜZÜ SOĞUK SU İLE YIKAYIN 
Kimsenin pek bilmediği fakat uygulandığında işe yarayan bir başka madde de sabahları yüzümüzü soğuk su ile yıkayıp temizlemek. Bu işlemi yaptığımızda kan dolaşımı hızlanacak, açılmış gözeneklerimiz de daralmış olacak.

Bütün bu işlemleri yaptığımızda dinç, canlı bir cilde sahip olacağımız için sadece bir rimel, bir dudak boyası sürüp sokağa çıksak bile, kimse bize “Hasta mısın?”, “Ne değin solgun görünüyorsun” gibi yorumlarda bulunamayacak.

Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s