Vizyona giren filmler!

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 7 film sinemaseverlerle buluşuyor.

Vizyona giren filmler!

İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu da Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz ve Reha Özcan gibi birbirinden meşhur isimler yer alıyor.
Ferzan Özpetek’in uzun bir aradan sonra Türkiye’de çektiği ve benzer isimli kendi kitabından sinemaya uyarladığı film, İstanbul’a yeni gelen bir adamın ve çevresindekilerin hikayelerine odaklanıyor.
Orhan travmatik bir kayıptan daha sonra her şeyini kaybetmiş ve barbar bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve yayımcı olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak keza de yeni filmi için hazırlık yerine getirmek için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonradan İstanbul’da buluşurlar. Ama ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu acayip bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin abartılı bir kopyası olduğunu ayrım eder. Görünen odur ancak, Deniz’in esrarengiz yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

17
Vizyona giren filmler!

Logan: Wolverine

Orijinal Wolverine serisinin devamı niteliğindeki Logan, 2013’te gösterime giren “The Wolverine” filmiyle başlayan serinin ikinci filmi.
Hugh Jackman’ı son kere Wolverine olarak gördüğümüz filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. Başrollerinde ise Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant yer alıyor. Akıcılık Michael Green ve David James Kelly birlikte kaleme aldı.
Yakın gelecekte yaşlanmış ve bezginlik olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Ama Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler kadar takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şu Anda Wolverine’de genç bir bayan klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

27
Vizyona giren filmler!

Nefret Edilen Şey Evi ( Sweet Home)

Rafa Martinez’in yönettiği filmde Ingrid Garcia Jonsson, Bruno Sevilla, Luka Peros , Jose Maria Blanco ve Mariona Perrier gibi isimler rol aldı.
Alicia genç bir emlak komisyoncusudur. Genç kadın satışını üstlendiği eski bir apartmanda sevgilisiyle romantik bir randevulaşma planlamaktadır. Fakat bir grup katilin hedefi olduklarından habersizdir. Evin sahibi evde kalacak olan yeni kişileri öldürmesi için bir grup katili görevlendirmiştir. Grup onların hayatını sonlandırmak için saldırıya geçtiğinde, sevgililer hayatta kalabilmek için ölümüne bir çaba vermek zorunda kalacaktır.

37
Vizyona giren filmler!

Daha Alçak Tarafı Dünyanın Sonu (Juste La Fin Du Monde)

Vincent Cassel, Marion Cotillard, Nathalie Baye, Lea Seydoux ve Gaspard Ulliel’in oynadığı film, Fransız yazar Jean-Luc Lagarce’ın 1990 tarihli benzer adlı tiyatro oyunundan uyarlandı. Xavier Dolan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu da tekrar Dolan kaleme aldı.
Amansız bir hastalığa yakalandığı için ölümü artık an meselesi olan bir yazarın, 12 yıldır hiç görmediği ailesini ziyaret ederek onlara veda etmeyi planlamasının gerisinde aile üyelerinin bunca sene sonradan gelen ziyarete gösterdiği öbür tepkileri ve yazarın iç dünyasını beyaz perdeye yansıtıyor.

47

İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu da Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella ile birlikte kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz ve Reha Özcan gibi birbirinden meşhur isimler yer alıyor.
Ferzan Özpetek’in uzun bir aradan sonradan Türkiye’de çektiği ve benzer isimli kendi kitabından sinemaya uyarladığı film, İstanbul’a yeni gelen bir adamın ve çevresindekilerin hikayelerine odaklanıyor.
Orhan travmatik bir kayıptan daha sonra her şeyini kaybetmiş ve barbar bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve yayımcı olarak çalışmaya başlar. Yıllar daha sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz ayrıca tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yerine getirmek için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Fakat ertesi sabahtan Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Bakımlı bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin abartılı bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ancak, Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Logan: Wolverine

Orijinal Wolverine serisinin devamı niteliğindeki Logan, 2013’te gösterime giren “The Wolverine” filmiyle başlayan serinin ikinci filmi.
Hugh Jackman’ı son kere Wolverine olarak gördüğümüz filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. Başrollerinde ise Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook, Stephen Merchant yer alıyor. Mantıksal Bağ Michael Green ve David James Kelly birlikte kaleme aldı.
Yakın gelecekte yaşlanmış ve halsiz olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Ama Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından peşine düşüp takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şu Anda Wolverine’de genç bir bayan klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki fena bir organizasyondan korumalıdır.

Dehşet Evi ( Sweet Home)

Rafa Martinez’in yönettiği filmde Ingrid Garcia Jonsson, Bruno Sevilla, Luka Peros , Jose Maria Blanco ve Mariona Perrier gibi isimler rol aldı.
Alicia genç bir emlak komisyoncusudur. Genç bayan satışını üstlendiği eski bir apartmanda sevgilisiyle romantik bir buluşma planlamaktadır. Ancak bir grup katilin hedefi olduklarından habersizdir. Evin sahibi evde kalacak olan yeni kişileri öldürmesi için bir grup katili görevlendirmiştir. Grup onların hayatını sonlandırmak için saldırıya geçtiğinde, sevgililer hayatta kalabilmek için ölümüne bir mücadele devretmek zorunda kalacaktır.

Daha Alçak Tarafı Dünyanın Sonu (Juste La Fin Du Monde)

Vincent Cassel, Marion Cotillard, Nathalie Baye, Lea Seydoux ve Gaspard Ulliel’in oynadığı film, Fransız yazar Jean-Luc Lagarce’ın 1990 tarihli aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlandı. Xavier Dolan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu da yine Dolan kaleme aldı.
Amansız bir hastalığa yakalandığı için ölümü artık lahza meselesi olan bir yazarın, 12 yıldır hiç görmediği ailesini ziyaret ederek onlara veda etmeyi planlamasının peşinde aile üyelerinin bunca sene daha sonra gelen ziyarete gösterdiği bambaşka tepkileri ve yazarın iç dünyasını beyaz perdeye yansıtıyor.

Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s