Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

Oleg Cassini’den Viola Chan imzalı görkemli bir koleksiyon: Kaleidoscopic Dreams… Chan’in bireysel dokunuşunu katarak şekillendirdiği koleksiyon, Oleg Cassini kadınlarına ayrı ve her zamankinden daha ihtişamlı bir dünya sunuyor.

Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

Oleg Cassini Kreatif Direktörü Viola Chan, marka için çok özel bir Premium Line hazırladı. Chan’in birikimini ve bireysel dokunuşunu katarak oluşturduğu bu koleksiyonun ismi Kaleidoscopic Dreams.

122
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

“Kaleidoscope” Antik Yunan dilinde, güzellik (kalos), biçim (eidos) ve tahlil etmek (skopeo) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve ‘hoş biçimleri keşfetme’ anlamına geliyor. İsmine uygun bir şekilde, gösterişli, ihtişamlı, feminen ve asil bir havaya sahip koleksiyon, geleneksel el işçiliği kullanılarak özenle hazırlanmış ve modern öğelerle zenginleştirilerek tasarımlara zamansız bir stil kazandırılmış. Viola Chan, hem gelinlik keza de abiye tasarımlarını taşıyan bu koleksiyonu özgüvenli, modayı peşine düşüp takip eden, albenili, çekici, serbest ve sofistike bir kadını düşünerek tasarladığını belirtiyor.

222
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

Voila Chan tasarımlarının ayırt edici özelliği, karmakarışık teferruat ve süslemelerdir. Kaleidoscopic Dreams’te de en minik boncuktan küçücük bir düğmeye değin her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması dikkat çekiyor. Doğanın güzelliği ve ahenginden ilham alan gelinlikler 5 binin üzerinde boncuk, pul ve kristalle bitmiş ayağa sarmalanıyor. Yalnızca işlemelerine 40 saatten pozitif süre ayırılan bu tasarımlar adeta birer şaheser özelliği taşıyor.

322
Oleg Cassini’den Kaleidoscopic Dreams koleksiyonu!

Gelinliklerde uzun ve dramatik kuyrukların oldukça çok ve yiğitçe kullanılmış olması, onlara kraliyet düğünlerine yakışacak derecede görkemli bir görünüm sunuyor. Kat kat, iç içe geçmiş dantellerle oluşturulan şişkin etekler, bele kadar inen sırt dekolteleri ve derin göğüs dekolteleri çarpıcı öteki ayrıntı. Danteller ve bezemelerde yapraklar, çiçekler ve tüy desenleri seçim edilmiş.

422

Oleg Cassini Kreatif Direktörü Viola Chan, marka için fazla özel bir Premium Line hazırladı. Chan’in birikimini ve bireysel dokunuşunu katarak oluşturduğu bu koleksiyonun ismi Kaleidoscopic Dreams.

“Kaleidoscope” Antik Yunan dilinde, çekicilik (kalos), biçim (eidos) ve çözümlemek (skopeo) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve ‘güzel biçimleri keşfetme’ anlamına geliyor. İsmine uygun olarak, abartılı, ihtişamlı, feminen ve asil bir havaya sahip koleksiyon, geleneksel el işçiliği kullanılarak özenle hazırlanmış ve çağdaş öğelerle zenginleştirilerek tasarımlara zamansız bir stil kazandırılmış. Viola Chan, keza gelinlik hem de abiye tasarımlarını içeren bu koleksiyonu özgüvenli, modayı peşine düşüp takip eden, albenili, cazibeli, bağımsızlık ve sofistike bir kadını düşünerek tasarladığını belirtiyor.

Voila Chan tasarımlarının ayırt edici özelliği, girift detaylar ve süslemelerdir. Kaleidoscopic Dreams’te de en küçük boncuktan küçücük bir düğmeye değin her detayın en ince ayrıntısına değin düşünülmüş olması dikkat çekiyor. Doğanın güzelliği ve ahenginden ilham alan gelinlikler 5 binin üstünde boncuk, pul ve kristalle her tarafta ayağa sarmalanıyor. Yalnızca işlemelerine 40 saatten fazla vakit ayırılan bu tasarımlar hemen hemen birer sanat eseri özelliği taşıyor.

Gelinliklerde uzun ve dramatik kuyrukların bol miktarda ve yiğitçe kullanılmış olması, onlara kraliyet düğünlerine yakışacak derecede ihtişamlı bir görünüş sunuyor. Kat kat, iç içe geçmiş dantellerle oluşturulan kabarık etekler, bele değin inen sırt dekolteleri ve derin göğüs dekolteleri çarpıcı öteki detaylar. Danteller ve bezemelerde yapraklar, çiçekler ve tüy desenleri seçim edilmiş.

Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s