Bal Maskesi ile Cilt Bakımı

Bal Maskesi ile Cilt Bakımı .. Bilirkişi Estetisyen Filiz Çekin tüm kadınları uyarıyor; ”Cildinizi tanımadan her duyduğunuzu cildinize sürmek menfaat değil aksine zarar sağlar. Cilt tipinizi bilmeden ıslatmak için bile olsa her şeyi sürmeyin” diyen  Filiz Çekin, her deri tipinin uygulayabileceği dünyadaki tek şey baldır diyor.

Bal Maskesi ile Cilt Bakımı

Eski çağlardan bu yana indirilmiş yanık ve diğer yaraların tedavisinde kullanılan gerçek Bal aynı zamanda antibakteriyel özelliklere sahip ve antiseptik olarak kullanılabiliyor.

böylece sivilce için epeyce etkili doğal bir mahsul olan Balda bulunan vitaminlere ve cilde ne gibi faydaları olduğuna özetle bir göz atalım..

O Kadar çok doğal cilt bakımı maskesinin esas malzemeleri arasında bulunan Balın bu dek yaygın olarak kullanılmasının sebebi cildi yoğun nemlendirmesi, iltihabı önlemesi ve özellikle B vitaminleri bakımından varlıklı yapısıyla cildi beslemesidir.

-B 1> VİTAMİNİ Cildin genel görünümünü geliştirir.
-B 2 > Cildi serbest radikaller adı bahşedilen ve oksidasyona niçin olan moleküllere karşı korur.
-B 6 > Yeni cilt hücrelerinin üretimi için zorunlu bir vitamin aynı zamanda cildi nemlendirir ve dış faktörlere karşı koruma sağlar.
-B 3 Cerahat önleyici özelliği vardır sivilce ve diğer iltihaplı cilt sorularının iyileşmesine katkıda bulunur. cildi derinlemesine nemlendirir ve nemin uzun vakit kalmasını sağlar.
-C Vitamini cilt kuruluğunu ve kuruluğa emrindeki olarak görülen kaşıntı kızarıklık ve pullanmma gibi sorunları önler antioksidan vitaminidir ve güneşin zararlı UV ışınlarına aleyhinde koruma sağlar.
-ÇİNKO yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirir.

Bal Maskesi ile Cilt Bakımı

Uzman Estetisyen Filiz Çekin’den fazla kolay ve çok özel bal maskesi tarifleri;

HASSAS CİLTLER İÇİN BAL MASKESİ…

-Yarım muz
-1 yumurta
-1 yemek yemek kaşığı bal
-1 yemek yemek kaşığı yulaf

Yulafı muz’ u ezdikten sonradan bir cam kaseye alın yumurtayı balı ekledikten sonradan parmak uçlarıyla bütün yüzünüze boynunuza sürün 15 dk bekletip ılık suyla durulayın.

YAĞLI CİLTLER İÇİN BAL VE HAVUÇ MASKESİ

Yağ cildimiz için gereklidir cildimiz bu yağ tamamen ciltte nemi hapseder ve cilt yumuşak kalır ama fazla yağ tozun cilt yüzeyinde birikmesine gözeneklerin tıkanmasına ve cildin fazla parlamasına yol açar yağı dengede tutmak ve fazlasını almak için bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

-Bir büyük haşlanmış havuç
-Bir yemek yemek kaşığı bal

Havuçları ezdikten sonra balı karıştırın ve soğuması için buzdolabında 10 dk. bekletin daha sonra yüzünüze uygulayın 15 dk bekletip ılık suyla cildinizi durulayın.

KURU VE PULLANAN CİLTLER İÇİN BAL MASKESİ

-1 yumurta
-1 yemek yemek kaşığı bal

Yumurta ve balı bir kaseye alın ve ayrıntılarıyla karıştırın karışımı yüzünüze sürüp 20 dk bekletin yumurta kuruyunca ılık suyla yıkayın.

Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s