Rimelsiz Uzun kirpiklere kavuşun

Her kadının hayalidir uzun ve rimel sürülmüş gibi kirpiklere sahip olmak. Eskilerden bu yana kadınlar kendi arasında konuşurken yakındıkları alımlılık detaylarından biri de “Türkan Şoray’ın kirpikleri gibi kirpiklerim olsun istiyorum” dileği bundan böyle gerçek olabilir. Bakışlarınıza anlam katan, gözlerinizdeki farkı ve güzelliği ortaya çıkaran şeydir kirpikleriniz. O yüzden onlara her daim iyi bakmalı ve itina göstermelisiniz. Makyajsız dışarı çıktığınızda deha gözleriniz parıl parıl kirpikleriniz birer ok gibi uzun ve abartılı görünsün istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Kolaylıkla evinizde olan ve bulabileceğiniz birkaç pratik  malzeme ile sağlıklı, görkemli ve süslü kirpiklere kavuşabilirsiniz.,.
İşte bakışlarınızı manalandıran uzun kirpiklerin sırrı…
 

Uzun Kirpikler İçin;
1 bardak suyu kaynatın. 1 nehir kaşığı Hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek yemek kaşığından birazcık eksik) ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir diğer kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene dek ısıtın.
Karışımı soğutup 15 gün her tarafında yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca dürüst uygulayın.
 
Gür Kirpikler İçin;
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca içten sürün.

Kirpik Dökülmelerini Durdurmak İçin;
1 Kadeh ılık çaya 1 gr. dövülmüş kinin katılmalı, kirpikler ve kirpik dipleri bu su ile kibrit çöpüne pamuk dolayarak veya kulak pamuğuyla ıslatılmalıdır. Bu dökülmeyi önler. Bu su, her 3 günde bir bitmiş yapılmalıdır, huysuz halde bayatlar.
 

Kaynak: Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s