Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce ve akne bilindiği gibi yiyecek ve içeceklerden yok en ince ayrıntısına kadar hormonal bozukluklardan kaynaklanan bir hastalıktır. Tükettiğimiz gıdaların sivilceler üstünde sadece %5 oranında etkisi bulunmaktadır. Erginlik döneminde androjen dediğimiz hormon inanılmaz derecede çok yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı tabakaya yatsı tabaka adı veriyoruz, yatsı katman cildin yüzeyine yatarken bir mikroplaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Yanlış hijyen ürünleri, hatalı sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir akneye çeviriyor, akne gittikçe derinleşiyor ve çabucak yayılıyor.  
Kimyager ve Cilt Uzmanı Şems Arslan Doğal sivilce tedavisi ve sivilce tipleri hakkında bizlere fazla yardımcı bilgiler veriyor, bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilceİkinci Dereceli SivilceÜçüncü Dereceli SivilceYüzünüz de 1 ile 10 arasında sivilce varsa ‘’birinci derece’’Yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa ‘’ikinci derece’’Yüzünüzde 40 ile 40’dan fazla sivilce varsa ‘’üçüncü derece’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki alternatif ürünler ile tedavi uygulayarak bunun önüne geçmeniz mümkündür.Günde 2 defa sabahleyin ve akşam olmak üzere arıtma yeterli olacaktır.1 ile 10 aralarında sivilcesi olanların ayda 1 kez ‘’PEELING’’ yaptırması gerekli1 ile 10 arasında sivilcesi olanların 3 hafta baştan başa her gün 3 bardak domates suyu tüketerek sivilce ve akneleri kurutarak tedavi etmeleri mümkündür.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri alternatif ürünler ile çare etmeniz olası değildir. Eğer yüzünüz de 10 ile 40 aralarında sivilce varsa burada doktor yardımı almalısınız, ve uzmanların tavsiyeleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde elbette rast gele bir ürün kullanmamalısınız. Mutlaka uzman bir doktora danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile çare görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Arıtma Toniği

1 yemek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği1 yemek yemek kaşığı meyan kökü300 gr kaynar su1 limon suyu1 tatlı kaşığı tuzlu 

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonra adilane süzün ve yüzünüze günde 5-6 defa her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı fazla rahatlıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Temizleme Toniği

2 kadeh kaynar su1 rendelenmiş salatalık1 yumurta akı2 yemek kaşığı tuz3 damla iyot1 yemek kaşığı bal3 damla tentürdiyot1 yemek kaşığı orulla çamuru (kırmızı veya sarı çamurda olabilir)

İkinci dereceli sivilceler için fazla yardımcı olan bu karışımı 24 saat bekletin. sonradan adamakıllı süzün ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze pansuman yapın.

 

Etiket sivilce tedavisi bitkisel cabuk iyilestıren sıvılce formullerı sivilceler için tavsiyeler deri temizliği yüz temizliği yüzdeki sivilce tedavisi

Kaynak: Kadın Moda Sırları, Moda Trendleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s